„SKARABEUS“ je 7.junácký oddíl patřící do střediska Evžena Cedivody v Karviné.

A celkově patříme do organizace Junák - český skaut, z.s Náš oddíl je určen především dětem ve věku 8 - 15 let. Avšak někteří přetrvají i déle a jezdí s námi na dlouhodobé akce jako instruktoři, nebo se účastní akcí pro starší. Dále se můžou účastnit různých vzdělávacích akcí.

Cílem naší činnosti

Jakožto i Junáka jako celku je smysluplné naplnění volného času mladých lidí, rozvoj jejich schopností, dovedností a také rozvoj vlastní osobnosti.

Naši činnost tvoří dílčí úseky

Každý týden (z pravidla v úterý, středu či čtvrtek 16:00-18:00) máme pravidelné schůzky v klubovně. Zde hrajeme spoustu her, učíme se dovednosti (spolupracovat, kreativně myslet, vážit si přírody atd.).

Jednou v měsíci jedeme na vícedenní výpravu (v zimním období je to do chaty nebo do srubu a v letním období do přírody).

V polovině a na konci školního roku jezdíme na tábory (zimní na cca 7 dní do chaty a letní 14-21 dnů pod stany s podsadou).

Během celého roku se účastníme i jiných akci, které pořádají také jiné dětské organizace. Zde členové mají možnost změřit síly se svými vrstevníky a navíc i rozšířit si řady svých kamarádů.

Nové výzvy – nová přátelství – silnější zážitky

Zaujal Tě svět napínavých dobrodružství, s kterými si se setkal v kině, televizi nebo možná snad v knize ? Což takhle to všechno zažít na vlastní kůži?

Co tak putovat se svou družinou po staré zemi a hledat ukrytý poklad, nebo být v týmu SGC a zachránit svět. Pokud chceš, můžeš taky zkusit se vyrovnat těm nejudatnějším bojovníkům v dějinách lidstva a nebo procházet časem a naučit se různé detektivní finty jak odhalit pachatele.

Chybí Ti někdo, kdo by ohodnotil vše co umíš a naopak pomohl překonat či naučit spoustu dovedností, které ještě nezvládneš? Nemá kdo s Tebou jezdit na hory , sjíždět divoké peřeje, lézt po skalách? Možná Ti chybí jen pár lidiček s kterými by sis jen popovídal nebo zahrál nějakou deskovou hru.

Pokud je to tak, je čas s tím něco udělat a to hned. Napiš nám, nebo zavolej a co takhle rovnou přijít na naší oddílovku. Budeme se na Tebe moc těšit.

Kam a kdy

Stačí přijít v úterý (děti ve věku 7-11 let), ve středu (děti ve věku 5-7 let) či ve čtvrtek (děti ve veku 11-15 let) v 15:50 do klubovny, kterou máme v hasičské zbrojnici Rychvald, ale pro jistotu se domluv s vedoucím Davidem Pressenem „Kazanem“

O podrobnostech, výchovných cílech a finanční stránce můžete kontaktovat vedoucího oddílu Davida Pressen „Kazana“.